O nas       Oferta       Technologia       Galeria       Kontakt

Usuwanie wgnieceń bez potrzeby ponownego lakierowania (PDR - ang. Paintless Dent Removal). W technologii tej wyróżnia się dwie metody.

Pierwsza to masowanie blachy za pomocą narzędzi specjalnie do tego celu wykonanych z odpowiednich gatunków stali, narzędzia te potocznie nazywa się heblami. Nazwa "hebel" pochodzi z języka niemieckiego i w dosłownym tłumaczeniu znaczy "dźwignia". Naprawa jest metodą inwazyjną i polega na masowaniu blachy od wewnątrz w celu przywrócenia jej poprzedniego kształtu. W celu uzyskania dostępu do spodniej strony blachy często należy zdemontować jakiś element karoserii, np. podsufitkę dla naprawy wgnieceń znajdujących się na i dachu. Demontaż nie zawsze jest konieczny i zależy od wielu czynników ale to już musi ocenić doświadczony technik usuwania wgnieceń.

Druga metoda tzw. "na klej" jest bezinwazyjna i polega na wyciągnięciu wgniecenia przy pomocy specjalnie do tego skonstruowanych narzędzi oraz kleju o odpowiednich własnościach fizycznych. Sposób ten wykorzystuje się przy naprawie w trudno dostępnych dla hebli miejscach, lub gdy ilość wgnieceń powoduje nieopłacalność metody pierwszej.
Z nami każdy samochód
będzie dla Państwa jak nowy!Działamy z polecenia zadowolonych Klientów

Posiadamy wieloletnie doświadczenie


Nasza lokalizacja

GRAD-CAR

42-700 Lubliniec
ul. Stalmacha 95

Tel. +48 513-453-189
e-mail: pepek28@interia.eu

Grad-Car - Usuwanie wgnieceń bez lakierowania © 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone